همان گونه که در یک فیلم یا سریال شخصیت اول فیلم نقش کلیدی و مهمی را به عهده دارد و توجه همگان بسمت او می باشد ، مدیر یک شرکت و اتاقش نیز کاملا توجه ها را به خود جلب می کند .

اتاق مدیریت می تواند با استفاده از دانش طراحی داخلی و اندکی سلیقه و با پرهیز از هزینه های سرسام آور و تهیه تجهیزات اداری مناسب مثل میز مدیریت مدرن و یا کلاسیک ، جلوه ی زیباتری نسبت به سایر بخش های سازمان پیدا کند .

نوع مبلمان اداری بکار گرفته شده در شرکت ، مفاهیم خاصی را به مراجعین و بینندگان القا می کند که با توجه به هدف شما می تواند تغییر کند مثلا یک مدیر علاقه مند است افراد با حضور در اتاق وی احساس صمیمیت و اعتماد داشته باشند و شاید مدیری دیگر هدفش القای حس اقتدار به دیگران باشد . به عنوان مثال یک مدیر فروش که موفقیت خود را جلب اعتماد مشتری می داند علاوه بر طرز برخورد و شخصیت خود نیازمند محیطی است که اعتماد افراد را جلب کند بطوری که مشتری کاملا به حرف های این مدیر اطمینان داشته باشد .

اهمیت مبلمان ( میز مدیریت ) و ارتباط آن با مشتری

پس ظاهر و چیدمان محیط و حتی نوع مبلمان و صندلی ها در چنین شرایطی اهمیت پیدا می کند ( مثلا یک صندلی مرتفع نشانگر قدرت مدیر و جایگاه او در شرکت است و یا اینکه میز مدیریت بهتر است پشت به نور قرار گیرد تا اولین صحنه ای که مراجعه کننده می بیند نور باشد . این نور که از پشت سر مدیر می تابد به مشتری حس اعتماد و صداقت می دهد . ) چیدمان اتاق و میز مدیریت باید طوری باشد که مراجعان نخستین چیزی که می بینند میز مدیریت و شخص مدیر باشد نه میز کنفرانس یا کتابخانه … همچنین برای پذیرایی از مهمان یک نیم ست و میز پذیرایی جلوی میز مدیر گزینه ی بسیار خوبی است .

در مجموع دموکراسی و عدالت در هر محیطی حرف اول را می زند و اعتماد در فضایی ایجاد می شود که مدیر یک شرکت خود را با کارمندان برابر بداند و برخورد شایسته ای داشته باشد هرچند دکوراسیون و چیدمان وسایل در تصویرسازی شخصیت سازمان برای مشتریان نقش مهمی دارد اما برای کارکنان صمیمیت و برخورد خوب مدیر بیشتر اهمیت دارد و تاثیر گذارتر است .